Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Obľúbená kniha

4 posters

 :: Ostatné :: Knihy

Goto down

Obľúbená kniha Empty Obľúbená kniha

Odoslať  Mimi St august 03, 2011 9:29 am

No podeľte sa s nami o svoje obľubene knižky, knižky ktore radi znova a znova otvarate a čítate Very Happy Ja si neviem vybrať jednu tak napríklad kniha Dracula od Brama Stokera to je tradičná upírčina kde sa chvala Bohu nepremávajú upíri vegetariani ani nijaké chodiace discogule lol! ,

Čachtická pani od Nižnanského je ďalšou vydarenou knižkou aspoň podľa mňa nieje to obhajoba Batoričky ako film v podani Jakubiska a preto sa mi to aj päči Smile,

Chatrč tak na túto knižku som čítala rôzne názory, negatívne, ktorých bolo požehnane no našli sa aj dobré mňa po pravde zaujala myšlienka knihy stretnutie človeka s Bohom a neľutujem podľa mňa skvelá knižočka plná krásnych myšlienok niekedy som mala skutočne slzy v očiach.
Niektoré z myšlienok ktoré ma zaujali:

„Naša zem je ako dieťa, ktoré vyrástlo bez rodičov, nemal ju kto viesť a usmerňovať. Niektorí sa jej usilujú pomôcť ale väčšina sa ju jednoducho pokúša využiť. Ľudia, ktorí dostali úlohu láskyplne riadiť svet, ju namiesto toho nerozvážne plienia, berú si viac, ako momentálne potrebujú. A nemyslia na vlastné deti, ktoré zdedia ich nedostatok lásky. Tak ju bez rozmýšľania využívajú a zneužívajú, a keď sa zachveje alebo prudko vydýchne, sú dotknutí a dvíhajú päsť k Bohu.“....

Je zrejmé, že muži spôsobili vo svete veľa bolesti. Sú zodpovední za väčšinu zločinov a veľa z nich spáchali na ženách a...deťoch."...."Svet by bol v mnohom ohľade pokojnejším a nežnejším miestom, ak by vládli ženy. Oveľa menej detí by skončilo ako obety bohom chamtivosti a moci"...


Taktiež sa mi páčilo (áno hoci spočiatku sa mi to zdalo zvláštne) predstava Boha ako ženy černošky (s čím mala istý čas problém aj hlavná postava) ale keď si to tak vezmem predstavu ako bolo v tejto knižke spomenuté bradatého chlapíka alá Gandalf z Pána prsteňov vytvoril iba človek.
Ako aj myšlienka, že nieje snahou Boha obrátiť celý svet na kresťanstvo (veď v konečnom dôsledku ani Ježiš nebol kresťan) sama zastávam názor, že nezáleží na tom akú vieru človek vyznáva, či už je kresťan, žid, moslim, každá viera je cestou k Bohu alebo k niečomu vyššiemu. ,

Modrá krv, k tejto som sa dostala vďaka Sue. Začala som ju čítať v anglickom origináli no ja a čítanie po anglicky to by som sa nedočítala za rok nemám na to trpezlivosť. Takže, keď vyšiel český preklad dosť ma to potešilo. No ku knihe, spojiť anjelov s upírmi to by mi teda v živote asi nenapadlo no autorke áno je to naozaj zaujímavé spojenie nehovoriac, že kniha je písaná podľa mňa dosť pútavo ja osobne som ju prečítala asi za deň, dva pričom som ju čítala do 4 hodín ráno pretože som sa od nej nevedela odtrhnúť a od jej pokračovania takisto som ho zhltla za jeden deň. study study study

taaaak a viac neskor pretože mi nenapadá akú by som spomenula bounce
Mimi
Mimi
vedúca
vedúca

Počet príspevkov : 140
Join date : 17.07.2011
Age : 36
Bydlisko : between Heaven and Hell :)

Návrat hore Goto down

Obľúbená kniha Empty Re: Obľúbená kniha

Odoslať  Sue St august 03, 2011 7:08 pm

som rada že sa ti modrá krv páči, dúfam, že čoskoro preložia aj tretie pokračovanie, aby si mohla dalej čítať aj ty a vedieť čo pekného nám autorka pripravila, ja som tiež najskôr nechápala že wtf anjeli a upíri, teda upíri vznikli z padlých anjelov a ešte aj tý sú rozdelení na dve skupiny ehm zaujímavé Very Happy ale teším sa ked si prečítaš tie big big tajomstvá Smile a oblúbená tvoja postava? Smile

tak ja chatrč plánujem prečítať cez dovolenku, čestné skautské lol! .... už len z tvojho rozprávania ma to láka k tej knihe takže isto si k nej sadnem a pekne prečítam Smile

a dracula mi tiež leží na poličke, hanba mi, že som sa k nej ešte nedostala

ja za seba poviem že knihu od meyerovej hostiteľ mám strašne rada a prečítam si ju znovu, nie je to nič twilitovské ani nič podobné, myslím, že túto knihu napísala lepšie ako twiligh a teším sa na pokračovanie.

dalšie knihy, ktoré si zaručene prečítam znovu sú knihy z upírskej ságy vampýrska akademie, škoda, že neni slovenský preklad, ale vrelo odporúčam všetkým čo majú radi upírinu trochu inak ako sme na nu zvyknutý Wink

možno sa vám toto bude zdať divné, ale ja osobne mám rada aj knihu John Winchester´s diary, ku ktorej som sa dostala len náhodne a aj ked mám z nej prečítané len útržky, je úžasná, to je ako biblia pre všetkých supernatural fanúšikov, a ja som rada, že som si ju ukoristila Smile
Sue
Sue
vedúca
vedúca

Počet príspevkov : 181
Join date : 16.07.2011
Age : 35
Bydlisko : Highway to hell!!! :)

http://darkangelsoul.delicate-flower.com

Návrat hore Goto down

Obľúbená kniha Empty Re: Obľúbená kniha

Odoslať  Patty St august 03, 2011 10:29 pm

Co mě momentálně napadá je Hostitel od Stephanie Meyerové, výborná knížka, kterou jsem přečetla jedním dechem :-) Draculu od Brama Stokera jsem přečetla už několikrát, takže se do toho Sue bez váhání pusť. A samozřejmě Vampire Academy, kdy jsem všech sedm dílů zhltla během několika dní...
Momentálně mám rozečtený první díl ságy Game of Thrones, jsem na konci prvního dílu a už teď tahle kniha patří mezi mé oblíbené a chystám se co nejdříve si dokoupit další díly :-)
Patty
Patty
obyčajný človek
obyčajný človek

Počet príspevkov : 34
Join date : 29.07.2011
Age : 33

http://nightdreamer.delicate-flower.com/

Návrat hore Goto down

Obľúbená kniha Empty Re: Obľúbená kniha

Odoslať  Stormy Št august 04, 2011 4:42 am

Obľúbená kniha? Shocked Žartujete? Very Happy Dúfam, že nemyslíte len jednu, pretože vám teraz vypíšem pekný zoznam mojich srdcoviek Very Happy Smile

Trilógia Hry o život - sú to neskutočné knihy. Prepracovaný dej, charaktery, mnoho zvratov... vybičované nervy, slzy na krajíčku, chuť kričať na celú miestnosť. Zatiaľ som neobjavila ďalšie knihy, ktoré by na mňa v poslednej dobe zapôsobili tak, ako Hunger Games Smile

Trinásty príbeh - odporučila mi je kamarátka. Bola som veľmi milo prekvapená a veľmi rada sa ku knihe opäť vrátim Smile

Life As We Knew It - ak stretnete niekoho, kto berie život ako samozrejmosť, strčte mu do ruky práve túto knihu. Uvidíte, ako sa jeho pohľad na svet od základov zmení. Nič čo poznáme totiž nemusí byť večné. Krásna kniha Smile

Séria Mediator - možno bol koniec na môj vkus mierne presladený, ale hlavná hrdinka Suze, sladký Jesse a sarkastický Paul to všetko vynahradia. A plus všetky knihy sú plné akcie Smile Láska na prvý pohľad Smile

The DUFF - kniha s neskutočne rozporuplnými recenziami, ktorá si ma získala od prvej strany. Veľa nadávok, sex... niečo čo do literatúry podľa mnohých nepatrí. Niekto tvrdí, že je kniha bez deja, iní, ako napríklad i ja, sú knihou a jej odkazom nadšený. Určite si ju z BD objednám, akonáhle budem mať nejaký ten peniaz na účte Very Happy

If I Stay - mala by som si konečne prečítať Where She Went, teda pokračovanie tejto útlej knižky. Ale keď ja sa tak bojím, že ma Mia a Adam opustia... neviem zniesť myšlienku nato Sad

Séria Vampire Academy - Rose, Dimitri a Adrian... nedokázala som odolať ich čaru!

The Mortal Instruments - sekla som sa v polovici druhej knihy, kvôli nedostatku času. To však nemení nič na tom, že ide, pochopiteľne, o moju absolutely-love sériu Smile

Graceling - ani si neviete predstaviť, koľko toho mám s Katsou spoločné. Celý čas počas čítania knihy som si hovorila - toto som ja. Netvrdím, že v každom smere, ale občas som mala pocit, že som v tej knihe okopírovaná Very Happy

The Host - toto je vrcholné dielo Meyerovej a ak čoskoro nedopíše The Soul, osobne sa postarám o to, aby mala nočné mory! Very Happy

Pride and Prejudice - ktorá žena nemá rada jemné romance Jane Austen? Súhlasím, nájdu sa i také, napriek tomu som však neskutočný fanúšik tejto autorky Smile Nech je jej zem ľahká.

Macbeth - pre mňa najobľúbenejšie Shakespearovo dielo Smile

Switched (Trylle Trilogy #1) - priemerná kniha, priemerné dielo a predsa ju milujem Smile

Toto je také menšie zhrnutie mojich absolutely-love kníh Smile V priečinku favorites je ich oveľa, ale oveľa viac Very Happy Smile
Stormy
Stormy
obyčajný človek
obyčajný človek

Počet príspevkov : 12
Join date : 04.08.2011
Age : 28
Bydlisko : On the end of the Earth :P

http://stormy-whisper.blogspot.com/

Návrat hore Goto down

Obľúbená kniha Empty Re: Obľúbená kniha

Odoslať  Sue Št august 04, 2011 4:53 am

ach tolko kníh si vymenovala ktoré chcem čítať že to ani pekné nie je

ale musím s hunger games súhlasiť pretože je to prefektná séria, zatial som prečítala len prvú knihu, ale hltala som ju Smile

Mimi: už som takmer v polovici knihy chatrč a je úžasná, je to niečo iné ako zvyknem čítať, ale aj napriek tomu sa mi veľmi páči, lutujem, že som jej čítanie odkladala tak dlho
Sue
Sue
vedúca
vedúca

Počet príspevkov : 181
Join date : 16.07.2011
Age : 35
Bydlisko : Highway to hell!!! :)

http://darkangelsoul.delicate-flower.com

Návrat hore Goto down

Obľúbená kniha Empty Re: Obľúbená kniha

Odoslať  Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 :: Ostatné :: Knihy

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.